Na e-shopu jsme noví a proto máte ke každé objednávce dopravu zdarma.

Zajímavosti ze světa Jury

Jedinečný servis

Plně automatické kávovary JURA jsou charakteristické svou trvanlivostí a dlouhodobou životností. Je možné je opravovat i po mnoha letech používání. Komponenty jsou zpracovány úsporným způsobem. K tomu přispívá i hustá globální síť servisních závodů, zákaznických center Hospitality Center a autorizovaných servisních středisek.

 

Zákaznická podpora

Pokud máte otázky týkající se některého z našich výrobků nebo potřebujete pomoc s jeho používáním, obraťte se na tým zákaznické podpory JURA, který Vám poskytne rychlou, odbornou a individuální pomoc. Jedná se o oficiální servisní středisko vlastněné společnosti Jura s nejvyšší mírou komfortu a kvality. 

JURA Hospitality centrum
Poděbradská 1020/30
190 00 Praha 9 – Vysočany

Provozní doba
Pondělí – Pátek 08:00 – 17:00
Zákaznická linka je dostupná v pracovních dnech mezi 09:00 – 17:00

E-mail servis-cz@jura.com
Tel. 848 808 404

Objednání servisu ZDE

 

Udržitelnost

Udržitelné myšlení a jednání jsou klíčovými součástmi hodnot naší značky a charakterizují historii naší společnosti. Žijeme podle těchto hodnot a přenášíme si je do budoucnosti v rámci celistvého přístupu. Naši odpovědnost rozdělujeme do tří hlavních oblastí.

Tímto způsobem přispíváme k dosažení cílů udržitelného rozvoje (Sustainable Development Goals, zkr. SDG) Organizace spojených národů.

Ekologická odpovědnost

Dlouhá životnost, servisovatelnost a energetická účinnost hrají ústřední roli při vývoji nových výrobků.

Společenská odpovědnost

Naši společenskou odpovědnost uplatňujeme podporou talentů, zapojením do procesů, začleňováním a prostřednictvím nadace Leo & Elisabeth Henzirohs-Studer Foundation.

Hospodářská odpovědnost

Naše strategie je navržena dlouhodobě a má za cíl trvale finančně zdravou a nezávislou společnost.

Snadná údržba

Nezávislá mezinárodní zkušebna TÜV Rheinland udělila společnosti JURA certifikát pro mikrobiologicky nezávadné plně automatické kávovary, který se uděluje podle nejpřísnějších kritérií. Ten dokládá: Originální výrobky pro údržbu, přesně přizpůsobené elektronicky řízeným programům, zaručují hygienu a čistotu s certifikací TÜV pro každý plně automatický kávovar JURA.

CLARIS činí odvápnění zbytečným

Vápenec se usazuje při zahřátí vody. Zúžení rozvodů způsobené vápencem způsobuje nejen prodloužení doby ohřevu a tím zvýšení spotřeby proudu, ale hrozí dokonce kompletní výpadek stroje. Vápenec však škodí nejen plně automatickému kávovaru, ale narušuje také požitek z kávy. Odvápnění je díky CLARIS naprosto zbytečné.

Integrované čisticí a vyplachovací programy

Každodenní údržba přístroje a hygiena při zacházení s mlékem, kávou a vodou jsou rozhodujícím faktorem pro neustále dokonalý výsledek při přípravě kávy. Každý plně automatický kávovar značky JURA disponuje mnohokrát osvědčenou, bezúdržbovou spařovací jednotkou se samočištěním po jediném stisknutí tlačítka. Integrované čisticí a vyplachovací programy rozpouštějí při teplotě 80 °C spolehlivě kávový tuk z patentované spařovací jednotky až po trysku na kávu. Rovněž v manipulaci s mlékem je zajištěná hygiena s certifikací TÜV. V kombinaci s programem automatického čištění odstraňuje čistič systému rozvodu mléka značky JURA velmi účinně mléčný tuk a bílkoviny. Vždy hygienické čisté rozvody zaručují nadýchanou a jemnou mléčnou pěnu. Vedení mléka a kávy jsou navíc u všech trysek striktně oddělená. 

Dokonalá hygiena mléka díky nádobě na mléko

Nadýchaná mléčná pěna nebo teplé mléko pro kávové speciality budou dokonalé, pokud se mléko před zahřátím a napěněním uchovává při teplotě 4 °C. Všechny nádoby na mléko JURA uchovávají mléko neustále v optimálním teplotním rozsahu. Ať je mléko aktivně chlazené, izolované nebo jen uchovávané v čerstvém stavu a ukládané zpátky do lednice, optimální teplotní podmínky v nádobách na mléko JURA zajistí vždy dokonalé výsledky. Vybrané materiály, promyšlená konstrukce a estetický vzhled nádoby na mléko JURA umožňují dokonalé skladování mléka nezávisle na jeho množství a potřebách zákazníka. Zásuvné spoje, speciálně navržené pro automatické kávovary JURA, společně s intuitivní údržbou a čisticími procesy zaručují optimální hygienu mléka až do okamžiku naplnění šálku.

Intuitivní ovládání

Zatímco v klasické kavárně záleží na citu a zkušenosti baristy, u plně automatických kávovarů značky JURA rozehrává inteligentní elektronika veškeré procesy technicky náročných komponent v symfonii lahodných chutí, která navozuje dokonalou kulturu pití kávy. Celá škála kávových specialit se dá připravit pohodlně jediným stisknutím tlačítka nebo klepnutím prstem na displej. Díky promyšlené koncepci ovládání, mnoha možnostem programování, technologiím RFID a aplikacím pro mobilní telefony je ovládání našich kávovarů zcela intuitivní a splňuje vždy individuální požadavky uživatele. Navigování uživatele za pomoci textu a obrázků usnadňuje obsluhu plně automatických kávovarů a provádí ho všemi programy údržby.

Intelligent Water System (I.W.S.)

Nejnovější generace plně automatických kávovarů a filtrů spolu vzájemně komunikují. Filtrační patrona a plně automatický kávovar jsou vzájemně propojené prostřednictvím technologie RFID. Detekce filtru je samočinná; příslušné nastavení přístroje proběhne automaticky. Nikdy předtím nebylo používání filtru tak jednoduché a spolehlivé.

J.O.E.®

JURA Operating Experience (J.O.E.®) přenáší všechny funkce automatických kávovarů JURA do Vašeho smartphonu a dokonce i do hodinek Apple Watch. Pojmenujte si libovolně své oblíbené speciality a přiřaďte jim libovolný obrázek. Pomocí posuvníků si přizpůsobíte nastavení podle své osobní chuti. Animace Vám pomohou v případě dotazů a od zákaznické služby společnosti JURA Vás dělí jediné klepnutí prstem. Díky pravidelným aktualizacím si s sebou v podobě aplikace J.O.E.® neustále nosíte nejjednodušší a nejmodernější ovládání plně automatických kávovarů.

 
Dokonalá kvalita kávy

Dokonalá kvalita kávy

 

Díky plně automatickému kávovaru JURA si vybíráte z téměř nevyčerpatelného množství druhů čerstvých kávových zrn zcela podle Vaší chuti. Technologie vyvinuté společností JURA dokážou vytěžit z každé směsi a pražení optimální výsledek. Díky automatické detekci namleté kávy je dokonce možné použít druhý, předem namletý druh kávy. Dokonalý požitek zaručen. 

Filtrační patrony CLARIS

Pro chuť je rozhodující správná voda, protože káva je z 98 % tvořena vodou. Ovšem kromě vápníku, minerálů a fluoridů se na mnoha místech ve vodě z vodovodu nacházejí také stopy po chlóru, olovu, mědi a hliníku. Filtrační patrona CLARIS, umístěná přímo do nádrže na vodu, tuto vodu při každé přípravě vždy čerstvě přefiltruje. Škodlivé látky, stejně jako vápník, jsou přitom absorbovány, zatímco důležité fluoridy zůstávají zachovány. Díky optimální kvalitě vody se tak kávová specialita stává chuťovým zážitkem. 

Vícestupňové vysoce výkonné mlýnky

Společnost JURA používá výhradně kvalitní mlýnky, které se vyznačují tím, že podléhají malému opotřebení a dlouho vydrží. Úhly řezů jsou ideálně sladěné s příslušnými mlýnky, a umožňují tak šetrné mletí, při kterém zůstávají aromatické látky a chuť plně zachovány.

Inteligentní předehřátí

K plnému rozvinutí bohatého aroma dojde pouze při optimální naprogramovatelné teplotě spaření. V přestávkách mezi přípravami se fluidní systém ochlazuje, což vede k tepelným ztrátám mezi topným prvkem a spařovací jednotkou. Proto se zapíná inteligentní předehřátí, které individuálně kompenzuje různé teplotní výkyvy, což zajišťuje extrakci při neustále optimální teplotě spaření (naprogramovatelná).

I.P.B.A.S.©

Před vlastním procesem extrakce se namletá káva zvlhčí horkou vodou. Póry nabobtnají; rozvine se aroma. Inteligentní předspařovací systém (Intelligent Pre-Brew Aroma System, I.P.B.A.S.©) přizpůsobuje množství vody na předspaření zvolenému množství mleté kávy. Takto se během samotného procesu spaření v šálku plně rozvine aroma, doplněné smetanově hustou kávovou chutí.

P.E.P.®

Pulzní extrakční proces (P.E.P.®) optimalizuje dobu extrakce, během níž je při výrobě ristretta i espressa protlačována horká voda v rychlých intervalech vrstvou mleté kávy, a tím je zaručeno aroma v nejvyšší možné míře i u tzv. krátkých kávových specialit. 

Patentovaná technologie jemného napěnění

Díky inovační technologii trysek lze připravovat jemnou a kompaktní mléčnou pěnu působivé jakosti. Chladiče mléka, které jsou k dostání jako příslušenství, se postarají o optimální teplotu mléka 4 °C. Trendové speciality s mlékem se tak dostávají na nejvyšší možnou úroveň, srovnatelnou s přípravou v kavárně.

Švýcarské základní hodnoty

 

Od založení společnosti v roce 1931 patří mezi základní hodnoty značky JURA inovace, přesnost, kvalita, spolehlivost, udržitelnost a servis. Tato švýcarská firma se zaměřuje výhradně na výrobu prémiových plně automatických kávovarů, a řadí se tak mezi jedinečné světové značky na trhu s vynikající odbornou pověstí. 

Průkopnický duch a touha po inovacích

Na vývoji plně automatických kávovarů značky JURA se podílejí naši konstruktéři. Jejich cíl: dokonalé kávové výrobky připravované jediným stisknutím tlačítka, a to vždy z čerstvě umleté kávy a čerstvě extrahované. Snaha o dokonalý výsledek v šálku byla a je motivací společnosti JURA neustále vyvíjet nové technologie za účelem přípravy nejrozmanitějších kávových specialit jediným stisknutím tlačítka.