Díky plně automatickému kávovaru JURA si vybíráte z téměř nevyčerpatelného množství druhů čerstvých kávových zrn zcela podle Vaší chuti. Technologie vyvinuté společností JURA dokážou vytěžit z každé směsi a pražení optimální výsledek. Díky automatické detekci namleté kávy je dokonce možné použít druhý, předem namletý druh kávy. Dokonalý požitek zaručen. 

Filtrační patrony CLARIS

Pro chuť je rozhodující správná voda, protože káva je z 98 % tvořena vodou. Ovšem kromě vápníku, minerálů a fluoridů se na mnoha místech ve vodě z vodovodu nacházejí také stopy po chlóru, olovu, mědi a hliníku. Filtrační patrona CLARIS, umístěná přímo do nádrže na vodu, tuto vodu při každé přípravě vždy čerstvě přefiltruje. Škodlivé látky, stejně jako vápník, jsou přitom absorbovány, zatímco důležité fluoridy zůstávají zachovány. Díky optimální kvalitě vody se tak kávová specialita stává chuťovým zážitkem. 

Vícestupňové vysoce výkonné mlýnky

Společnost JURA používá výhradně kvalitní mlýnky, které se vyznačují tím, že podléhají malému opotřebení a dlouho vydrží. Úhly řezů jsou ideálně sladěné s příslušnými mlýnky, a umožňují tak šetrné mletí, při kterém zůstávají aromatické látky a chuť plně zachovány.

Inteligentní předehřátí

K plnému rozvinutí bohatého aroma dojde pouze při optimální naprogramovatelné teplotě spaření. V přestávkách mezi přípravami se fluidní systém ochlazuje, což vede k tepelným ztrátám mezi topným prvkem a spařovací jednotkou. Proto se zapíná inteligentní předehřátí, které individuálně kompenzuje různé teplotní výkyvy, což zajišťuje extrakci při neustále optimální teplotě spaření (naprogramovatelná).

I.P.B.A.S.©

Před vlastním procesem extrakce se namletá káva zvlhčí horkou vodou. Póry nabobtnají; rozvine se aroma. Inteligentní předspařovací systém (Intelligent Pre-Brew Aroma System, I.P.B.A.S.©) přizpůsobuje množství vody na předspaření zvolenému množství mleté kávy. Takto se během samotného procesu spaření v šálku plně rozvine aroma, doplněné smetanově hustou kávovou chutí.

P.E.P.®

Pulzní extrakční proces (P.E.P.®) optimalizuje dobu extrakce, během níž je při výrobě ristretta i espressa protlačována horká voda v rychlých intervalech vrstvou mleté kávy, a tím je zaručeno aroma v nejvyšší možné míře i u tzv. krátkých kávových specialit. 

Patentovaná technologie jemného napěnění

Díky inovační technologii trysek lze připravovat jemnou a kompaktní mléčnou pěnu působivé jakosti. Chladiče mléka, které jsou k dostání jako příslušenství, se postarají o optimální teplotu mléka 4 °C. Trendové speciality s mlékem se tak dostávají na nejvyšší možnou úroveň, srovnatelnou s přípravou v kavárně.